YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN!


Yeni yılın size ve sevdiklerinize bir sürü güzellik, mutluluk ve neşe getirmesini diliyorum. Umarım herkes sevdikleriyle daha nice seneler geçirir :)

Ayrıca, yeni yılda umarım daha da iyi olurum ve siz de okumaktan keyif alırsınız yazılarımı. Birlikte yeni yıllara. Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın ;)


2.GÜN | KONUŞAN KİTAPLAR BLOG TURU | MART MENEKŞELERİ (THE VIOLET of MARCH) by SARAJ JIO | KİTAP YORUMU


Herkese günaydın :)

Blogturumuzun ikinci gününe hoşgeldiniz. Dün sizlerle kitabımızın ön okuması ve trailerını paylaşmıştım. Bugün ise sizlerle kitap hakkındaki yorumumu paylaşacağım. Yorumumu okuduktan sonra en alttaki takvimimizinden blogturu tamamlamayı unutmayınız ;)


Seri değildir.
Yorumum spoiler içerebilir!
Turumuza hoş geldiniz :)

Kitap gerçekten güzel ve akıcıydı. Emily nasıl Esther'ın hikayesini merak ederek günlüğü okuyorsa ben de aynı merak ve heyecanla kitabı okuyordum. İtiraf edeyim, Esther'ın hikayesini merak etsem de tek istediğim Emily'nin mutlu olduğunu görmekti...

Kitap size daha başlangıçta bir hüzün veriyor. Bunun nedeni

1.GÜN | KONUŞAN KİTAPLAR BLOG TURU | MART MENEKŞELERİ (THE VIOLET of MARCH) by SARAJ JIO | ÖN OKUMA VE TRAİLER


Herkese günaydın :) Konuşan Kitaplar ile Blog Turları'nın ilk gününe hoşgeldiniz!

Bu ilk günde sizler için Sarah Jio'nun Mart Menekşeleri kitabının hem videosunu hem de ön okumasını paylaşacağım. Video ve ön okumaya baktıktan sonra ilk gün turumuzu tamamlamak için diğer blogları ziyaret etmeyi unutmayınız. Tur takvimiz altta olacaktır.

Kitabımızın videosunu merak ediyorsunuz buyrun izlemeye:

2013′ÜN İLK GÜNÜNDE BİR DOLU SÜPRİZ!


2013'ün ilk gününde blogtur olarak yapılacak etkinliklere katılmak için sayfamızı takip etmeyi unutmayın.


Şimdiden herkese bol şanslar!

YENİ KİTAPLAR: AKMAR GEZİSİ

Bu hafta benim için çooook yorucu ve tüketici geçince ve bayağıdır söylendiği halde hala karar verilemeyince yaptığım baskılar sonucu sevgili Kitab-ı Sevda'yı ikna ettim bu gezi için. Onun aklını çelince sıra diğerlerine geldi. Ama ne yazık ki gecenin bir yarısı haber verince gelemeyenler oldu. Sonuç olarak ben, Kitab-ı Sevda, Romancekolik ve Kitap Hayvanı'nın Günlüğü Akmar gezmesine çıktık.

Aslında çıkacaktık desem daha doğru olur. Ben planladım ama ne yazık ki geç kalınca gezinin bir kısmını kaçırmak zorunda kaldım XD Yine de gerisine yetiştim ve asıl önemli kısım oydu. Çünkü çok istediğim bir serinin ilk basımını buldum *.* Gerçi bir ara Merve eline alınca kitabı korksam da korku dolu anlar bitti ve kitap sadece BENİM oldum :)

Neyse sözü fazla uzatmadan sizi yeni aldığım iki kitapla başbaşa bırakayım:

HOBBİT: BEKLENMEDİK BİR MACERA (THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY)


Film kesinlikle çok güzeldi ve kitabını okumuş olsam bile inat edip film ile ilgili bir şeyler öğrenmeme çabama kesinlikle değdi. Eğer hala gitmediyseniz ve gitmede kararsızlık yaşıyorsanız kesinlikle gidin derim. 


Tolkien'i seviyorum, kitaplarını daha çok seviyorum ama kitaplarının filmleştirilmesini kesinlikle daha da çok seviyorum. Adamlar yine çok güzel yapmışlar. Üstelik gelişen teknoloji ve kullandıkları yeni tekniklerle savaş sahneleri daha bir keyif verici hale gelmiş! Daha bitmeden ikincisi için gün saymaya ve vizyona hemen girmesi için umut etmeye başladım....

ALIŞVERİŞ HABERİM

Bu gün D&R'a gittim ama pek de umduğumu bulamadım. Almak istediğim kitapların hiç biri yoktu. Kalem istedim onlar da adam gibi bulamadım. Üstelik de içini 2 kez turladım. Tam "yeterrrr ulan" diye isyana gelecekken o da ne?? 

Birbirinden güzel defterler bana bakıyor. Hangisini alsam diye çok düşünmedim açıkçası çünkü 2 türü hemen kendini belli etti. Birini sizlerle paylaşacağım ama diğerini saklayacağım. Zira diğer defterden 2 tane var. Biri çekiliş sonucu kazanan arkadaşımıza hediye olarak gidecek :)

Normalde böyle bir post pek yazmazdım ama aldığım defter öyle böyle değil. Sevgili bayankediseverler görünce çatlasın istedim. Çünkü hem renk olarak hem de sert kapağı hem de kedili resimleri ile çok güzel bir defter. Şu anlık kullanmayı düşünmüyorum. Aslında ihtiyacım da yoktu ama çok tatlıydı ve görünce dayanamadım. Hem dayanan çıkabilir miydi ki?!

Neyse daha fazla konuşmuyor ve size o tatlı kediciklerle dolu defterimi takdim ediyorum:


Gerek kapak yazısı gerekse görünüşü çok hoş.
Ama beni asıl arka kapak vurdu:


Normalde kedilere bir zaafım yoktur. Sağolsunlar çevremdeki kediseverler sayesinde artık kedilere dayanamaz hale geleceğim. İşte ulaştığım son noktadan da belli değil mi!

Diğer defterin dışı aslında normal ama asıl güzel ve ilginçliği içinde. Belki çekilişi kazanan arkadaş daha sonra isterse face'de bizimle ona gönderdiklerimi paylaşabilir. Çünkü ben paylaşmayacağım ;)

Herkese iyi akşamlar =D
Hobbit filminin yazısını da bir aksilik olmazsa yarına yazıp paylaşacağım...

İLK KİTAP ÇEKİLİŞİ: ÜÇLÜ İTTİFAK - ÇEKİLİŞ SONUCU


Öncelikle katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Postu önce yazmak istedim ama kardeşimle Hobbit'e gidecektik ve tek boş günü bugün çıktı. Biz de sinemaya gittik. 

Sinemayı beklerken D&R'a girdim ve kitabın yanına bir iki şey baktım. Hem aklımdaki şeyler hem de d&r'dan aldığım süpriz şeyleri kitapla birlikte yollamayı düşünüyorum.

Evet, sıra kazananı açıklamaya geldi.

BOYS OVER FLOWERS


Animeleri ve mangaları sevsem de uzunluğu nedeniyle pek Kore dizisi izlemem. Ama bu dizi varya bu dizi.... ahhh. Kaç kez baştan sona izlediğimi ben unuttum. Gerçekten herkese tavsiye edeceğim ve izlenmesi gereken bir dizidir.

BİR YUMAK AŞK (KNOCK ME for a LOOP) by HEIDI BETTS


Tanıtım:
Kadın aldatıldığını düşünüp ilişkiye son veriyor.
Dikkatli olun beyler Grace gibi kadınlar aldatılmayı asla, ama asla affetmez. Hele de karşısındaki erkek, nişanlısı ve şehrin yakışıklı, gözde sporcusu Zachary Hoolihan'sa. O, her şey bitti diye diretirken, haftalık örgü sınıfındaki arkadaşları ilişkisinin devam etmesi için ellerinden geleni yaparlar. ama ihanet yüzünden çektiği kalp acısı bir türlü iyileşmez. Zack'in masum olduğuna dair açıklamasını hiç tatmin edici bulmaz. Sonunda, Zack sakatlığıyla başbaşa kalınca, Grace kendini onun bakıcılığını yaparken bulur.
Adamsa eşekten düşmüş karpuza dönüyor.
Diğer taraftan nişanlsının terk edişiyle psikolojisi altüst olan Zack, onu öyle özlüyordur ki, ne maçlara konsante olabiliyor ne de onunla nişanlanmadan önceki hızlı aşk hayatına dönebiliyordur. Otel odasındaki yatağına giren yabancı kadını bir türlü açıklayamamıştır. Kırık bir kalp ve sakatlanmış diziyle her şeyin bittiğine inanmak üzeredir. Eğer durum bir an önce düzelmezse sevdiği kadını, spor kariyerine devam etmesi için kritik olan eleme maçlarını ve her şeyi elinden kaçıracaktır.


Serinin üçüncü ve son kitabıdır.
Spoiler içerebilir!

 Kitap kötü değildi ama beklediğim kadar da iyi değildi. Hep iç sesler ve geriye dönüşler vardı. Bir ara The Penalty Box'a gittiler de rahat bir nefes aldım, ferahladım. Onun dışında kitap fos geldi bana :(

Kitabımız alışageldiği üzere Charlotte'ın anlatımı ile başlıyor. Yazar bize Charlotte üzerinden önce kısa bir özet geçiyor. Daha sonra ise sevimli Charlotte'muz sihirli çıkrıkla çok sevdiği 3 kızdan biri olan Grace üzerinde sihrini konuşturmak için ona kendi eğirdiği pembe ipi hediye ediyor.

Yazar ikinci bölüme geçince bizi önce bir afallatıyor.

Konuşan Kitaplar ile Blog Turlarının Bir Sonraki Durağı – Mart Menekşeleri


 Sizleri de, 29-30 Aralık 2012 tarihlerinde bu denizi, bizlerle birlikte keşfetmeye bekliyoruz… Bu defa 8 blog, sizler için Sarah Jio‘nun Arkadya Yayınlarından çıkan kitabı Mart Menekşeleri‘ni inceledik.


8 blog;“Aşk, tarih ve gizem… Daha ne olsun? Mart Menekşeleri, geçmişimizin er ya da geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan muhteşem bir roman.”
Jodi Picoult

“Tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı… Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz.”
Library Journal


İşte tur takvimimiz;
 29 Aralık 2012 (Saat – 12:30 itibariyle)

Yazar Tanıtımı -http://kahvekokulukitap.blogspot.com

Kitap Tanıtımı - http://kitapsayfalarii.blogspot.com/

Ön Okuma - http://kordugumhayaller.blogspot.com/
Kitap Trailer –  http://kordugumhayaller.blogspot.com/

30 Aralık 2012 (Saat – 12:30 itibariyle)

Alıntılar - http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/
              
                  ve http://kitapasigi.blogspot.com/

Yazar Söyleşi - http://tugceninkitapligi.com/

 Kitap Çekilişi - http://asabibakire.blogspot.com

Kitap Yorumu - 8 blog* birden…

Başka Bloglarda Neler Yazılmış  – http://kitaptelvesi.blogspot.com

*8 blog’un birden yorumlarını http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bir arada bulabilirsiniz…

Arkadya Yayınlarına bu blog turundaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz…a Rafflecopter giveaway

ÖZGÜRLÜĞÜN ELLİ TONU (FİFTY SHADES FREED) by E. L. JAMES


Tanıtım:
Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı...
Bu roman dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak.
Anastasia Steele'in ne istediğini bilen, göz alıcı iş adamı Christian Grey'le tanışması, her ikisinin de hayatlarını geri dönülmez biçimde değiştiren şehvetli bir ilişkinin kıvılcımını çakmıştır. Christian'ın sıra dışı zevkleri karşısında şoka uğrayan, ondan hem hoşlanan hem de korkan Ana, daha derin bir bağlılık istiyordur. Onu yanında tutmaya kararlı olan Christian, bunu kabul eder.
Şimdi her şeye sahiptirler; aşk, tutku, yakınlık, servet ve sonsuz olasılıklarla dolu bir dünya. Ana, Grey'i sevmenin kolay olmayacağını ve beraberliklerinin her ikisinin de tahmin edemeyeceği zorluklar getireceğinin her zaman farkında olmuştur. Anastasia'nın kendi benliğinden ve bağımsızlığından ödün vermeden Grey'in yaşam stiline uyum sağlamayı öğrenmesi, Grey'inse kontrol dürtüsünü aşması ve kendisini altüst eden fırtınaları arkasında bırakması gerekmiştir.
Ama geçmişle hesapları henüz kapanmamıştır. Tam her şeye sahip gibi göründükleri bir anda, talihsizlik ve kader bir araya gelip Ana'nın en korkunç kâbuslarını gerçeğe dönüştürür...


Fifty Shades serisinin üçüncü ve son kitabıdır.
Yetişkin içeriklidir!
Spoiler içerir!

Tamam serinin birinci kitabı orta halliydi ama ikincideki çıkışa ve çok iyi olmasına da böyle haksızlık yapılmaz ki! Yazar 3'ü hiç yazmasa ve ikinciyi birazcık uzatıp güzel bir son yapsa daha iyiymiş. Kitap baştan sona tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.

Kitap, çiftimizin balayında olduğu zamanda başlıyor.

BU KİTAPLAR YASAKLANMIŞ!

Haberi okurken bazı kitaplar ve yasak nedenleri ilginç geldi. Ben de onları sizinle paylaşmaya karar verdim. İşte yasaklanan kitaplar ve yasaklanma nedenleri:

 1- Alice harikalar Diyarında by Lewis Carroll

Kitap, 1931 yılında Çin'de yasaklanmıştır. Nedeni ise; hayvan ve insanları eşit gösterdiği ve "hayvanlar, insan dilini kullanmamalı" zihniyetidir.


 2- Don Kişot by Cervantes

İspanya'da yasaklandı. Gerekçesi ise; hayırseverliği değersiz kılıyormuş.


 3- Binbir Gece Masalları

Irak, İran, Afganistan, Özbekistan gibi ülkelerde yasaklanmıştı zaten. Daha sonra, 1926-1950 arasında Amerika'da, 1985 yılında İsrail'de yasaklandı. Gerekçesi ise; içinde müstehcen satırların yer alması. 


Bunlar benim daha önce okuduğum ve fantastik olan kitaplar. Ama haberin aslında içinde birçok tanınmış Türk ve Dünya yazarlarının kitapları ve yasaklanma nedenlerini içeriyor. Eğer onları da merak ediyorsanız buraya tıklayınız...

Keyifli okumalar ve Fifty #3 yorumu için takipte kalın.

2.GÜN | KONUŞAN KİTAPLAR BLOG TURU | BAKİRE (the VIRGIN of SMALL PLAINS) by NANCY PICKARD


Herkese tekrar merhaba, Konuşan Kitaplar ile Blog Turları'nın ikinci gününe hoş geldiniz.
Turun ilk kısmında sizler için Ön Okuma hazırlamıştım. Şimdi ise sizlerle Bakire hakkındaki yorumumu payalaşacağım. Ama önce isterseniz turumuzu tamamlamak için linkleri vereyim:
 
Tur Takvimi;

15 Aralık 2012

16 Aralık 2012


Kitap Yorumu - 8 blog* birden…
 *8 blog’un birden yorumlarını http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bir arada bulabilirsiniz…
 
Seri değildir.
Spoiler içerebilir!
Blog turuna hoş geldiniz ;)

Kitap akıcı ve konusu öyle ilgi çekici ki sürekli bir "ne oluyor, bunun sırrı ne?" sorusuyla kitabın sonunu getirmeye çalışıyor insan. Bu bağlamda okurken gerçekten keyif alarak okuduğum bir kitap oldu Bakire.

Kitap bizi sizin de ön okumadan bildiğiniz gibi karlı bir kış günü baş bayan karakterimiz Abby'nin eski sevgilisinin annesi ve hayatını zindan eden uyuz Nadine'i görmesi ve bir anlık yaptığı kaza ile karşılıyor. Bu kazadan sonra yazar bizi

KONUŞAN KİTAPLAR BLOG TURU | 1.GÜN BAKİRE (the VIRGIN of SMALL PLAINS) by NANCY PICKARD | ÖN OKUMAHerkese merhaba, Konuşan Kitaplar ile Blog Turları'nın ilk gününe hoş geldiniz.

Bu turda ben sizler için kitabımızın ilk iki bölümünü içeren bir ön okuma hazırladım ama önce isterseniz bir tur tarihlerimizi hatırlayalım:


Tur Takvimi;

15 Aralık 2012


16 Aralık 2012


 *8 blog’un birden yorumlarını http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bir arada bulabilirsiniz…


Şimdi de sizi ön okumaya alabilirim.
Diğer blogları gezerek bugünkü turu tamamlamayı unutmayın.
Keyifli okumalar :)

OBSİDİYEN (OBSIDIAN) by JENNIFER L. ARMENTROUT


Tanıtım:
Her şeye yeniden başlamak çok berbat.
Annemle birlikte Batı Virginia'ya taşındığımızda, kendimi sıkıcı işlere adamıştım, ta ki tüyler ürpertici yeşil gözleri ve kaslı vücuduyla yan komşumuz karşımda dikilene kadar.
Ama işler tahmin ettiğiniz gibi gitmedi.
O, ağzını açtı.
Daemon hem kabaydı hem de kendini beğenmiş bir pislikti.
Birbirimizden hoşlanmamıştık. Tam hikâye burada bitiyordu ki bir kazaya uğradım ve Daemon zamanı dondurarak beni kurtardı.
Yakışıklı uzaylı komşum üzerimde bir iz bırakmıştı.
Yanlış okumadınız. O, bir uzaylı. Daemon ve kız kardeşinin yeteneklerini çalmak isteyen düşmanları vardı ve Daemon'ın bıraktığı iz bütün düşmanları başıma toplamıştı.
Bu korkunç durumdan canlı kurtulmak içinse tek yapmam gereken üzerimdeki uzaylı izi etkisini yitirene kadar
Daemon'ın yanından ayrılmamaktı.Lux Serisi birinci kitaptır.
Dikkat bu öküz hem kalbe hem akla zarar!
Okuduktan sonra NASA'yla irtibatlaşıp gezegeni bulmak isteyebilirsiniz!

Kitap bittikten sonra düşüncelerimi anlatmaya çalıştım ama hislerimin tarifi yok. Yeni bir sözcük ve kavram eklesek sözlüğe o bile yetersiz kalır arkadaş! Böyle, hani ilk kez aşık olmuş sersem genç kızlar vardır ya. Dünya etraflarında döner, her şey toz pembe olur. Hah işte ben ondan bile beterim ve Dünya'nın etrafımda dönmesini bırak kendi etrafında dönemeyecek kadar dondu her şey! Yahşuhlu öküzüm Deamon'Mun her haline ayrı bir kalp çarpıntısı yaşadım. Bir insan bir öküze aşık olabilir mi? Ben oldum. Hem de çok feci şekilde....

Şimdi siz "bu kız neler diyor, kimlerden bahsediyor, aha sonunda bir kitap kurdunu daha kaybettik iyi mi?" tarzında şeyler söylüyor olabilirsiniz. Bunu söyleyenleri biliyorum.

İLK BULUŞMADA ASLA ISIRMA (NEVER BITE a BOY on the FIRST DATE) by TAMARA SUMMERS 

Tanıtım:
Selam, ben Kira. Lise öğrencisiyim.
Birkaç sorunum var:
1. Ben bir vampirim.
2. Sınıf arkadaşlarımdan biri öldü. Boynunda diş izleriyle.
3. Ben yapmadım! (Yemin ederim.)
4. Kimse bana inanmıyor. Bu yüzden...
5. Katili bulmak zorundayım. Üç tane şüpheli buldum bile. (Hepsi birbirinden yakışıklı, hiç sormayın.)
6. Son olarak: Bunlardan bir tanesine çok fena âşık olmak üzereyim. Ama... Ya katil o ise?
Young Adult kategorisindendir.
Yorum spoiler içerebilir!


Açıkçası kitap hakkında ne hissedeceğimi tam olarak bilmiyorum ama zorlanarak okuduğum kitabın yanında peynir-ekmek gibi gitti bana. Ama alırken kapağına ve konusuna bakıp ne kadar güzel demiştim. Bu sebeple kitaptan çok şey bekleyip bulamadığımı söylemeliyim. Kitabın dışı gerçekten hem ilgi çekici hem de yeşil saç bakımından kızımızı yansıtan bir şekilde olmuş. Hem de iki kız bana geçmiş ve şimdinin yüzleşmesi gibi geldi. Ortadaki de bu ikilemde neyi bağlıyor acaba düşüne durun. Bu ayrıntılardan dolayı kapağını beğendiğimi belirtmem gerek.

Konusuna gelirsek;

MANGA ÖNERİSİ: FIVE by SHIKORI FURUKAWA
Bu mangayı aslında uzuuun bir süredir okuyordum. Sitede hiç manga tanıtımı yapmadığım için durdum düşündüm ve neden olmasın dedim. Okurken oldukça güleceğiniz, erkeklerine biteceğiniz ve kızımızın güçlü ama saf karakterine hayran olacağınız bir manga. Manga normal –kastım fantastik olmaması çünkü bu grup hiç de normal değil!- bir lise hayatını ele alıyor kızımız üzerinden. Hadi konusuna bir göz atalım:


MİMLENMİŞİM: volume 1

Evet, blog'mun ilk mimini yemiş bulunuyorum.

Mim sahibi "VampirellanınGuncesi!"dir ve isteyen herkes yapabilmektedir.
Ben de görünce dayanamadım ve hemen yaptım.
Bu güzel Tag için teşekkürler Vampirella!

İşte benim Kitap Sırtlarım ve onlardan oluşan Gökkuşağım:


"Gökkuşağı Renklerinde Kitap Sırtları"


Kırmızı: Eldest - Bilgelerin Antlaşması #2
Turuncu: Changeling - Değişim #2
Sarı: Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey #2
Yeşil: the Fellowship of the Ring - Yüzük Kardeşliği #1
Mavi: the Son of Neptun - Neptün'ün Oğlu #2
Çivit Mavisi: Pure - Safkan #2
Menekşe Moru: Definitely Dead - Yılın Ölüsü #6


Haydi durma sen de yap!
Yaparken eğleneceksin emin ol ;)

NELER YAPTIM - NELER OKUYORUM?

Herkese günaydın :) 

Birkaç gündür yazmayınca ve yorumlanacak kitaplar bitmeyince en iyisi size benden haberler getireyim dedim.

Bildiğiniz gibi 15-16 Aralık'ta Ephesus Yayınları'ndan çıkan Nancy Pickard'ın Bakire adlı kitabını yorumlayacağız. İşte o kitap elime ulaşınca ve diğer tur arkadaşlarım okuyup gaza getirince ben de başladım, okudum ve tüm notlarım hazır. Tek kalan yorum yazmak olacak. Onu da blogtur zamanına yakın kitabın üzerinden bir daha geçip son kararlarımı verip yazacağım.

Şu anda okuduğum kitaplara gelirsek:

İlk olarak Özgürlüğün Elli Tonu'na başladım ama kitap okuyup bayıldığım Karanlığın Elli Tonu gibi değil. Hala devam ediyorum ama bir türlü hikayeye dalamadım. Belki kitap bitmeden söylemek yanlış ama gördüğüm kadarıyla serinin en iyi ve belki de tek iyisi Karanlığın Elli Tonu benim için.

Dediğim gibi baktım Özgürlüğün Elli Tonu beni yoruyor ve bitmiyor, ben de yanında kısa ve okumak istediğim bir kitap okuyayım dedim. Aklımda Bir Yumak Aşk'a başlamak vardı. Sonra düşününce Fifty ile aynı tarzda şeyler olmasın diye DEX Yayınlarından çıkan İlk Buluşmada Asla Isırma kitabına başladım. Kitaba daha yeni başladım ve konusu dışında bir şey bilmiyorum. Kitaplarımı alırken en azından yorumlarına ya da küçük özetlerine bakar öyle seçerim ama bu kitapta öyle yapmadım. Kapağı ve konusu güzele benziyor, umarım öyle de çıkar.

Benden şimdilik bu kadar, kendinize iyi bakın.
Bu arada sizler neler okuyorsunuz, paylaşırsanız sevinirim :)
Herkese iyi okumalar...

PERİ ÖLÜSÜ (DEAD AND GONE) by CHARLAINE HARRIS 
Tanıtım:

Tuhaf ve seksi garson kız Sookie Stackhouse'a kapılmamanın yolu yok. Bizi de al Sookie! Bizi de!
Louisiana, Bon Temps'da yaşayanlar, vampirlerle ilgili çok az şey biliyor. Kurtadamlarla ilgiliyse hiçbir şey. Tabii herkesin sevgilisi ve her şeyden haberdar -istemeden de olsa- Sookie Stackhouse dışında. Ta ki o güne kadar...
Çünkü, kurtadamlar ve şekil-değiştiriciler kendilerini ölümlü dünyaya ifşa etti.
Ve bunun hiç de hoş sonuçları olmadı. Sookie'nin yakından tanıdığı biri, feci şekilde can verdi. Ancak Sookie'nin katili bulmak konusundaki kararlılığı, karşılaştığı daha büyük bir sorun yüzünden yok olup gidecekti. Vampirlerden ve kurtadamlardan çok daha yaşlı, güçlü ve gizemli bir doğaüstü ırk, savaşa hazırlanıyordu.
Ve Sookie, bu savaşın ortasında, yemin bizzat kendisiydi.


Sookie Stachouse serisi 9. Kitaptır.

Spoiler bolca vardır!Serinin bu kitabını sevmedim arkadaş. Ne o öyle olaydan olaya atlama durumu. Oysaki ön okuma olarak okumuşken ve beklerken hayat daha güzeldi. Aslında kitabın bazı yerlerinde potansiyel vardı ama kadın kurgu ağını iyi kuramayınca ya da daldan dala konar gibi anlatınca olanlar oldu. Ben de hikaye koptu.Kitap, doğaüstüler dünyasının dönüşümlüleri olan kurtların ve kızımızın patronu Sam’in herkesin önünde değişerek kendilerini açık etmeleri ile bize merhaba diyor. Bundan sonra zaten karmaşa başlıyor.

KİTAP SİHİRBAZI ALIŞVERİŞİSabah kargo için aradıklarında Kitap Sihirbazı’ndan yaptığım alışveriş için aradıklarını sandım. O nedenle ne kargosu dememiştim. Tabi tam gidip kargomu alacakken kargo gelmesin mi? Meğerse benim diğer kargo başka bir şey içinmiş. Ona geçmeden önce ilk kargomdan çıkanlara bir bakalım:
İçinde 4 kitap vardı. Biri anneme, biri kardeşime olmak üzere. Okumayacağım için koymadım. Seçilmiş Kişi, üyelik hediyesiydi ama okuyacağımı sanmıyorum. Psikolojime ters öyle kitaplar. Sevemiyorum, okuyup da başkalarının şevkini kırmayacağım. Onu da anneme havale ettim yani. 

Ayrıca kargodan memnun kaldığımı eklemeliyim. Kitaplar düzgün bir şekilde konmuş ve zarar görmemesi için düzgünce sarıp sarmalanmıştı. Mest oldum :DKargom bu kadarla sınırlı değil. Kitap ayraçları da yollamışlardı bol bol. Fifty’e özel ayraç olmak üzere daha bir sürü vardı içinde. Düzenlemeden çektim ve fifty ayracım saklı. Belki yorumunu yapınca onu da gösteriririm :)Diğer kargo da beklediğim ama ne zaman geleceğini bilmediğim Bakire kitabıydı. Önce fifty sonra da Blog Tur için Bakire’yi okuyacağım.
Benden haberler şimdilik bu kadar.

Hemen kaçmayın, Peri Ölüsü yorumunu yazıp ekleyeceğim ;)

NANCY PICKARD – BAKİRE KİTAP ÇEKİLİŞİNİ KAÇIRMAYIN… SON KATILIM 16 ARALIK!


Nancy Pickard'ın Ephesus Yayınlarından çıkan kitabı Bakire Sizin İçin; inceleniyor, yorumlanıyor ve hediye ediliyor. 5 şanslı okuyucumuz blog turu sonunda bu kitabın sahibi olacak. Konuşan Kitaplar ile blog turu etkinlikleri çerçevesinde bu kitabı kazanmak için yapmanız gereken çok basit; çekilişi yürüten blog'umuza (http://asabibakire.blogspot.com) yorum bırakarak yada aşağıdaki rafflecopter‘i email adresiniz yada facebook hesabınız ile kullanarak çekilişe katılabilirsiniz.
Rafflecopterle çekilişe katılmayanlar için çekiliş kuralları(her bir kural için ekstra bir çekiliş hakkınız olacaktır);

  • Konuşan Kitaplar ile Blog Turları Facebook sayfasını  beğenin (blogumuzda bir Facebook Like Box bulunmakta) ve beğeni yaptığınız adınızı bize iletin
  • Bu çekilişi Tweetleyin ve tweetlediğiniz URL yi bize iletin
  • Çekilişin yürütüldüğü blog’a kitap hakkında yada istediğinize dair yorum bırakın (Bakire kitap çekilişimiz http://asabibakire.blogspot.com adresinde yürütülmektedir, yorumu o siteye bırakmalısınız)
  • Çekilişin yürütüldüğü blog’u takip edin. (Bakire kitap çekilişimiz http://asabibakire.blogspot.com adresinde yürütülmektedir)
  • Blog turu diğer  katılımcılarının facebook sayfalarını beğenin ve beğeni yaptığınız adınızı ve beğendiğiniz blogları bize iletin. (bu kural için beğeni yaptığınız blog sayısı kadar ek çekiliş hakkınız olacaktır)


Ve Unutmayın! Bu kitaba dair diğer etkinlikleri www.konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinden ve katılımcı bloglardan takip edebilirsiniz. 


a Rafflecopter giveaway

KARGODAN HABERLER!

Ahhh, daha Küller'e başlayamadım ve üstüne Gölgeler geldi. Ne zaman bitecek Kule'M inanın hiç bilmiyorum. Gerçi hızlı gidiyorum ama bana yetmiyor. İstiyorum ki hepsini aynı aynda okuyabileyim. Hmmm...bu durum bana Hellboy'daki Abraham Abe Sapien'ın aynı anda 3 kitap okuma sahnesini hatırlattı. Neyse, konumuza dönersek. 

Bugün kargoyla sevgili DEX'n yolladığı Gölgeler geldi. Gölgeler de tıpkı ilk kitap Küller'in formatında. Yani bölümlerin ayrılması, kapak ve kapak görseli olarak benzer. Sadece Gölgeler biraz daha kalın. Dediğim gibi seriye daha başlamadım ama gördüklerimi söylüyorum :)


Kargo için DEX'e teşekkürler :)

İyi haber sonrası bir de kötü haber var. Ne yazık ki beklediğim bir diğer kargo evde olmadığım için bana ulaşamadı. Evet, o kadar kitabın üstüne kitap aldım. Ama ne yapayım yarım mı kalsaydı Grey aşkım. Özgürlüğün Elli Tonu'nu istediğimi duyunca hak verdiniz değil mi? Neyse onu da yarın alacağım artık yerinden, o kadar yola değer :D

Benden haberler şimdilik bu kadar.
Kitaplarınızla keyifli okumalar.
KONUŞAN KİTAPLAR, NANCY PICKARD'IN BAKİRE'SİNİ SİZLER İÇİN İNCELİYOR…
Yeni Blog Turumuz 15-16 Aralık tarihlerinde bloglarımızda yerini alıyor.

1. kitap;

Bakire – Nancy Pickard


Small Plains Bakiresi kimdi ve nasıl öldü?
Acımasız bir cinayetle değişen hayatlar;
Küçük bir kasabadaki sahipsiz bir mezar...
On yedi yıldır saklanan korkunç gerçeği öğrenmeye hazır mısınız?8 blog;Tur Takvimi; 


15 Aralık 2012

 

Kitap Trailer    -  http://kordugumhayaller.blogspot.com/

Ön Okuma       - http://kordugumhayaller.blogspot.com/16 Aralık 2012
  Kitap Çekilişihttp://asabibakire.blogspot.com 

Kitap Yorumu – 8 blog* birden…
 

*8 blog’un birden yorumlarını http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bir arada bulabilirsiniz…  


Ephesus Yayınlarına bu blog turundaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz..