ÖLÜM ADASI (PHOENIX ISLAND) by JOHN DIXON | KİTAP + YAZAR TANITIMI

Herkese güzel bir cuma gününden merhabalar :) 

Birkaç gündür havaların dengesiz olması nedeniyle bozulan morallerinizi düzeltmeye geldim ;) Go Kitap!  kesinlikle kazandığı hızı hiç bırakmıyor ve bizleri birbirinden güzel kitaplarla muhteşem bir şekilde, ve hızla, buluşturmaya devam ediyor *.* Bugün tanıtacağımız kitabımız yayınevimizden çıkan diğer kitaplar gibi çeşitli kategorilere sahip bir kitap, Go 'yu sevmek için başka bir nedene ihtiyacımız var mıydı? ;) Ve tam da bu nedenlerle ve tabi ki heyecanlandıran tanıtımıyla kitabımız için oldukça heyecanlıyım :D

Hazırsanız başlayalım:

https://www.goodreads.com/book/show/31680151-l-m-adas?ac=1&from_search=true
Ölüm Adası by John Dixon
Seri: Phoenix Island #1 
Tür: Genç-Yetişkin Bilimkurgu Gerilim, Distopya
Çevirmen: Ebru Sürmeli
Editör: Nurten Hatırnaz
Sayfa Sayısı: 462 
Yayınevi: Go Kitap!
Yayın Tarihi: Ağustos 2016
Satın Almak İçin: D&R | Okuoku | Kitapyurdu | Babil.com
 
Konusu:

TELEFON YOK. MESAJ YOK. E-POSTA YOK. TELEVİZYON YOK. İNTERNET YOK. KAÇIŞ YOK.

On altı yaşındaki boks şampiyonu Carl Freeman, güçsüzleri yumruklarıyla savunmayı alışkanlık haline getirdiği için bir türlü beladan uzak duramaz. Kimsesi olmadığı için hayatı koruyucu aileler ile ıslahevleri arasında mekik dokuyarak geçen Carl, girdiği son kavgada rakiplerinin hepsini hastanelik edince çıkarıldığı mahkeme tarafından cezasını çekmek üzere dış dünyayla bağlantısı olmayan bir adaya gönderilir.

Burası bir evi, bir ailesi ve bir geleceği olmayan çocuk suçluların son durağıdır. Ülkenin uzak bir köşesine kurulmuş olan bu kamp kimsesiz çocuklara merhamet göstermeyen sadist eğitim çavuşları tarafından yönetilmektedir. On sekiz yaşına kadar burada kalmaya mahkûm edilen Carl kurallara uyup cezasını çektikten sonra hayatında yeni bir sayfa açmayı planlar, hatta burada yeni arkadaşlar edinip Octavia adındaki gizemli bir kıza âşık olur. Ama acımasız çavuşlar, yorucu eğitimler, ağır cezalar buz dağının yalnızca görünen kısmıdır. Burası aslında gidenin bir daha geri dönmediği, çocukların avlanarak ya da idam edilerek öldürüldüğü, kesimhane denilen gizli bir devlet laboratuvarında denek olarak kullanıldığı bir ölüm kampıdır. Carl diğer çocuklar tarafından avlanmadan ya da kesimhaneye gönderilmeden önce buradan kaçıp dış dünyayı bu adanın varlığından haberdar etmek ve sevdiklerini kurtarmak zorundadır.

Yazar Tanıtım:
John Dixon'ın çıkış romanı Ölüm Adası  ve onun devamı Devil's Pocket  arka arkaya Bram Stoker  ödülünü kazandı ve CBS TV dizisi Intelligence  'ye ilham oldu. Eski bir boksör, öğretmen ve taş ustası olan John şimdi tam zamanlı yazar. Karısı Christina ve onların beleşçi hayvanlarıyla West Chester, PA  'de yaşıyor. Okumadığı veya yazmadığı zamanlar boks, satranç ve acı biberlerlere kafayı takıyor.


*****

Hem yazarımızın iki kitabıyla aldığı ödül hem de konusuna bakınca insan gerçekten de heyecanlanmıyor değil, değil mi? ;) Eğer siz de farklı bir şeyler arıyorsanız bence bir şans verin derim ^^

Bir dahaki buluşmamıza kadar kendinize ve kitaplarınıza iyi bakın...

*ufacıkbirnot:yazarçevirisibanaaittir,
linksizpaylaşmayınız.

Yorum Gönder