PARÇALANMIŞ DÜNYAM by AMIE KAUFMAN & MEAGAN SPOONER | KİTAP ve YAZAR TANITIM

Herkese nefes almanın ve rüzgarın bile sıcak estiği yaz günlerinden selamlar :)

Uzun bir süredir gerek kişisel gerekse de sınavlar nedeniyle blogu boşlamıştım :( Ki uzun süredir de kitap okuyamadığımdan sanırım yazacak bir şeyim olamaması da normal T.T Ama artık tatile girdiğime göre ufaktan, eğer sıcaklar da izin verirse, eski tempoma yavaş yavaş dönmeyi planlıyorum. O zaman kadar da sizler için ilk kitabının kapak tasarımı ve aldığı övgüleriyle ilgimi çeken kitabımızın devam haberini vermeye geldim :)

Eğer hazırsanız daha fazla uzatmadan kitabımız ve yazarlarımızın tanıtımı sizlerle:

https://www.goodreads.com/book/show/30687771-par-alanm-d-nyam?ac=1&from_search=true
Parçalanmış Dünyam by Amie Kaufman & Meagan Spooner
Seri: Starbound #2
Tür: Genç-Yetişkin Romantik Bilimkurgu
Çevirmen: Ebru Sürmeli
Editör: Nurten Hatırnaz
Sayfa Sayısı: 544
Yayınevi: Go Kitap!
Yayın Tarihi: Haziran 2016
Satın Almak İçin: D&R | Okuoku | Kitapyurdu

Konusu: 

JUBILEE CHASE İLE FLYNN CORMAC’ın hiç tanışmaması gerekiyordu. Gezegenleri yaşanılır hale getirmek için kurulan terrafom şirketleri daha iyi bir gelecek vaadiyle topladıkları kolonicileri yeni gezegenlere yerleştirerek zengin olmuş, ama Avon gezegenine ilişkin vaatlerini hiçbir zaman yerine getirmemiştir. Flynn zorlu yaşam şartlarına isyan eden kolonicilerin başındaki isimdir. Yüzbaşı Lee, isyancı kolonicileri kontrol altına almak için Avon gezegenine gönderilen askeri birliğin bir üyesidir ama isyancılardan nefret etmek için bambaşka nedenleri vardır. Bitmek bilmeyen kanlı bir savaşta üstünlük sağlamaya çalışan Flynn, Yüzbaşı Chase’i kaçırıp rehin alır ama diğer isyancılar onu öldürmek isteyince hayati bir seçim yapar. Tüm gezegeni tehdit eden Cinnet, bataklıkta bir görünüp bir kaybolan gizemli ışıklar, birdenbire ortadan yok olan bir üs, bu iki düşmanı ortak bir savaşın içine çekecek ve ikisi için de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Nefes kesen bilim kurgu üçlemesinin ikinci kitabı Parçalanmış Dünyam, savaşın paramparça ettiği bir dünyada yeşeren bir aşkın hikâyesi…
 

Yazar Tanıtım:
Uzun zamandır dost, zaman zaman da oda arkadaşı olan yazarlar birlikte bütün dünyayı (henüz galaksiyi değil) dolaşıp aralarındaki kıtaları aşmışlar. Meagan, Washington'ın hemen dışında yaşarken Amie Melbourne, Avustralya'da ikamet ediyor. Şu an ayrı olsalar da uzay operasına, seyahate ve ikinci kahvaltılara duydukları sevgi onları hep bir arada tutmaya yetiyor. İkilinin maceralarını onların twitter adreslerinden takip edebilirsiniz.

Amie Kaufman:

 
 Meagan Spooner:


*****

Bir dahaki postumuza kadar kendinize ve kitaplarınıza iyi bakın...

Umarım hep bu kadar sıcak devam etmez de arada bir soğuk rüzgarlar ya da bir iki yağmur da görürüz ;)

Yorum Gönder