HADES'İN EVİ (The HOUSE of HADES) by RICK RIORDAN | OLİMPOS KAHRAMANLARI SERİSİ 4


Daha önce kitabımızın kapağını, konusunu ve yazarını tanıtmıştım. Tekrar göz atmak ve diğer serilerinin de neler olduğuna bakmak için buraya tıklayabilirsiniz... Ayrıca aşağıdaki linklerden de serimizin diğer kitaplarına ait yorumlarımı okuyabilirsiniz :)

 Ait olduğu serinin dördüncü kitabıdır.
Serinin sonundan bir önceki duraktır.

"Muhteşem okurlarıma:

Bir önceki kitabın sonu için özür dilerim.
Şey, şimdi düşündüm de, vazgeçtim, özür dilemiyorum.
HAHAHAHA.
Ama cidden, sizleri çok seviyorum."

Bir kitap böyle bir yazıyla başlayabilir mi ya?!! Bu kadar sinir, pislik ve acımasız birinin bu kadar muhteşem kitaplar yazması kesinlikle kozmik boyutta bir şaka olmalı O.o Hah, bir de o cidden demesi yok mu? -_- Neyse, her şeye rağmen yarattığı bu muhteşem dünya, yazdığı tüm kitaplar ama en başta da bizi Percy'le tanıştırdığı için seviyorum bu adamı. Ne de olsa o olmasaydı bu kadar büyüleyici bir dünyanın parçası olmayacaktık ;) Siz böyle dediğime bakmayın tabi, başlangıçtan da anlayacağınız üzere kitabımız gerçekten de kendini aşıyor. Özellikle de Tartarus kısmı... anlatılmaz yaşanır lafı tam da bu duruma uyuyor sanırım. Bu nedenle size tavsiyem derin bir nefes alın, çünkü kitabın sonuna kadar bırakamayacaksnız!

Hazırsanız başlıyoruz:

ATHENA'NIN İŞARETİ (The MARK of ATHENA) by RICK RIORDAN | OLİMPOS KAHRAMANLARI SERİSİ 3


Tanıtım:

Annabeth dehşet içinde. Hera sağ olsun, altı aylık ayrılıktan sonra tam Percy'yle yeniden bir araya geleceklerken Jüpiter Kampı onlarla savaşa hazırlanıyor. 2. Argo, ateş püskürten gemi başı Festus ile birlikte ne yazık ki hiç de barışçıl bir görünüme sahip değil. Annabeth, JASON'ın güverteden Romalılara barış sinyalleri vermesini umuyor.

Ancak bu, tek sorun değil. Cebinde annesinin, her hatırladığında sinirlerini bozan hediyesini taşıyor: Athena'nın İşareti. Yedi melezi Ölümün Kapıları'na götürecek kehanet zaten ürkütücü. Bunun üstüne Athena ondan neden bu kadar tehlikeli bir görev bekliyor ki?

Ancak Annabeth'in en büyük korkusu, PERCY'nin değişmiş olması.
Ya Percy artık bir Romalı olduysa? Ya eski arkadaşlarına artık ihtiyaç duymuyorsa? Savaşın ve bilgeliğin tanrıçasının kızı Annabeth, doğuştan bir lider olduğunu biliyor. Ama yanında Yosun Kafa olmadan hiçbir yere adım atmak istemiyor.

Dört farklı melezin bakış açısıyla yazılmış olan Athena'nın İşareti, kadim topraklara, Roma'ya kadar uzanan efsanevi bir macera. Çok önemli buluşlar, insanı dehşete düşürecek fedakârlıklar ve akla hayale gelmeyecek korkular, kehanetteki yedi melezi bekliyor.

Buyurun 2. Argo'nun güvertesine, eğer cesaretiniz varsa...


Ait olduğu serinin üçüncü kitabıdır.
Sonu sebebiyle kalp sıkıntısı çekenler okumasınlar lütfen!

Tanrım! O nasıl bir son, nasıl bir bitişti öyle? O.O Eğer elimde devamı olmasaydı ve kitabı bir sene bekleyecek olsaydım, brrr... açıkçası düşünmek bile istemiyorum. Ve hayır, o kadar kötü değil. Daha da beteri! Rick kesinlikle bu sefer kendini aşmış ve acımazlığına yeni bir boyut kazandırmış. Bir kitap asla öyle bir sonla bırakıp bizi tam bir yıl boyunca sonrasında ne olacak diye bekletmemeli, böyle bir son kimse tarafından yazılmamalıydı. Yani vicdan sahibi kimse bunu yapmamalıydı. Ama bir kez daha yazarımız ne kadar acımasız ve yaptıklarından son derece zevk alan birisi olduğunu kanıtlıyor ve bizi elimizde o sonu okuduğumuz anda paylayan bir bombayla bırakıyor :(

Gözünüzü korkluttum değil mi? Gelin baştan neler olduğuna bakalım, zira kitabımız baştan böyle değildi. Yani bol gerilimliydi de bu son kadar değildi hiç biri. Neyse, hazırsanız başlayalım:

NEPTÜN'ÜN OĞLU (SON of NEPTUNE) by RICK RIORDAN | OLİMPOS KAHRAMANLARI SERİSİ 2


Tanıtım:

Denizler tanrısı Poseidon'un oğlu Percy Jackson, uzun bir uykudan uyanıyor ve aniden kendini yılan saçlı iki kadınla yüz yüze buluyor. Sorun şu ki, bu yaratıklar ölmek bilmiyor.
Ancak bu, Percy'nin sorunları arasında belki de en önemsizi. Çünkü Percy gizemli bir yaşlı kadın tarafından bir kampa götürülüyor. Melezlerle dolu bir kampa. Percy'nin hayatında ilk defa gördüğü bir kampa. Ne yazık ki Percy geçmişinden yalnızca tek bir kişiyi hatırlıyor: Annabeth.
Kesin olan bir şey var ki, Percy'nin daha yapacak çok işi var. İki yeni melez arkadaşı Hazel ve Frank'le birlikte, bugünedek hiç görmediği kadar ağır bir görevle karşı karşıya:
Yediler Kehaneti.
Bu yolda başarısız olurlarsa zarar görecek olan tek şey kamp değil ne yazık ki. Tehlikede olan, Percy'nin eski yaşamı,tüm sevdikleri, tanrılar ve elbette ki tüm dünya...


Ait olduğu serinin ikinci kitabıdır.
Percy, Percy, PERCY! *.*

Yehet! Sonunda uzun bir aradan sonra Percy ile başka bir maceraya daha atılma fırsatını yakalıyoruz ve tabi bu arada bol bol da hasret gideriyoruz. Ama ne yazık ki bu kitap tam Percy'nin formunu yansıtmadı bana, tabi sonundaki o savaş yerini saymazsak ;) Ki böyle olması da son derece doğaldı çünkü kitapta yeni tanıştığımız ve serimizin devamında başrollerden olacak iki melezimiz vardı. Yani yazarımız tamamiyle haklı sebeplerle Percy'i diğer ikisine göre bir adım geri tutsa da bu kesinlikle ne kitabı bir nefeste okumanızı ne de aldığınız zevki etkiliyor. Yani sevgili yazarımız bize her zamanki gibi entrikalı, sinir seviyemizi arttıracak ama yanında da yer yer bolca güldürecek yer yer bolca keyif aldıracak, yeri geldiğinde yüreğimizi ağzımıza getirecek yeri geldiğinde de savaş çoşkusuyla doldurup taştıracak muhteşem bir kitap daha yazmış :) Sıradaki kitabı okumak için sabırsızlanıyor, içimdekileri sizlerle paylaştıktan sonra tekrar Olimpos dünyasına girmek için çok şiddetli bir istek duyuyorum! 

Tamam, bir nefes alalım ve serimizin bu kitabında yazarımızın neler anlattığına bir göz atalım:

KAYIP KAHRAMAN (The LOST HERO) by RICK RIORDAN | OLİMPOS KAHRAMANLARI SERİSİ 1


Tanıtım:

Yunan efsaneleri günümüzde yaşamaya devam ediyor! Percy Jackson ve Olimposlular macerasından sonra yepyeni bir seri başlıyor: Olimpos Kahramanları. İlk beş kitabın sonunda, büyük bir savaşın ardından Melez Kampı'nda bıraktığımız dostlarımız, yen, melezlerle birlikte yepyeni bir serüvene adım atıyorlar. Ancak büyük bir sorun var: Perccy Jackson kayıp! İşte Olimpos Kahramanları serisinin ilk kitabı Kayıp Kahraman'da tanışacağımız üç yeni melez: JASON'ın bir sorunu var. Hafızasını tamamen keybetmiş. Jason buraya nasıl geldi? Burası neresi? Hatta Jason kim? Hiçbir şey bilmiyor ama bir şeyden çok emin. Bu işte bir terslik var. PIPER bir sır saklıyor. Ünlü bir kişi olan babası üç gündür kayıp. Jason ve Leo'yla birlikte Melez Kampı adlı bir yere götürülüyor. İçinden bir his burada her şeyin açıklamasını bulacağınısöylüyor ama her şeyi öğrenmek isteyip istemediğinden emin değil. LEO ok becerikli. Melez Kampı'na yerleştirildiği, alet edavatla dolu kulübeyi görünce kendini hemen evinde hissediyor. Kulübe arkadaşları bir tanrının oğlu olduğunu iddia edyor. Bunun sürekli hayaletler görmesiyle bir ilgisi olabilir mi acaba?


Olimpos Kahramanları Serisi ilk kitabıdır.
Maceraya devam, yay!

Kitap hakkında unuttuğum öyle şey vardı ki, uzuuun ve detayları unuttuğum bir aradan sonra okumak bana çok iyi geldi. İlk kez okuduğumda yaşadıklarımı neredeyse tekrar yaşamış gibi oldum :D Tabi bazı ana hatları hatırladığımdan kritik anlarda çok korkmasam da kesinlikle elimden bırakamadım ve maceranın heyecanından bir an bile çıkamadım. Rick Amca beni/bizi yine delirtse de ortaya muhteşem ve defalarca okunası bir kitap daha çkarmış. Ve buradaki bir karaktere ba-yıl-dım! Okurken bir çok kez gerçek hayatta keşke kardeşim olsa demeden geçemedim. Bir anlığına bunun için kendi kardeşimi takas yapmayı düşünmüş olabildiğim söylense de inanmayın. O kadar değilim hani -kardeşim bunu okuyorsan, sen de fena sayılmazsın hani ;) Neyse daha bir sürü şeyden bahsedeceğiz ve muhtelemelen daha bir sürü şeyi ya yazmayı unutamacağım ya da size spoiler olmasın diye yazamayacağım ama şimdilik bir mola verelim ve yeni serimizin ilk kitabının konusuna, bu seride nelerle karılaşacağımıza bir bakalım :) Ayrıca size Percy'den sonra bu kadar bayıldığım karakterden de bahsedeceğim. Ama her şey sırayla.

Siz de hazırsanız ve başlayalım:

AYLARDAN AŞK by MERAL KIR | OKUMAK İÇİN 6 NEDEN (SUPER SIX SUNDAY) ve ÇEKİLİŞ


Herkese tekrardan merhabalar :)

Dün sizlerle yorumumu paylaştığım kitabımızın bugün de Super Six Sunday yani okumanız için altı neden etkinliğini paylaşacağım. (Bu arada yorumuma bakmak için buraya tıklayabilirsiniz...) Tabi öncesinde tur takvimimizi ve son kısımda da çekilişimize katılmanız için rafflecopter'ımızı paylaşacağım ;)


Tur Takvimi

15.06.2014


Super Six Sunday: Kördüğüm Hayaller

My Dream Cast ve Best Scenes: Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi

Yazarla Söyleşi: Yorum Durağım


Takvimimizi de gördüktan sonra başlayalım öyleyse:

AYLARDAN AŞK by MERAL KIR | YORUM ve ÇEKİLİŞ


Herkese turlarımıza verdiğimiz uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar :)

Bugün sizlerle turumuz kapsamında kitabımız hakkındaki yorumumu paylaşacağım ve yarın da "Super Six Sunday" etkinliğiyle yine sizlerle olacağım ;) Ama öncesinde bugünkü tur takvimimizi ve yorumum sonrasında ise bu güzel kitabı kazanmanız için rafflecopterı paylaşacağım...


Tur Takvimi

14.06.2014

Yorum + Çekiliş: Yorum Durağım 
Yorum + Çekiliş: Kördüğüm Hayaller 
Playlist: Kitap SayfalarıTakvimimize de baktıktan sonra şimdi de sıra yorumumuza geldi, öyleyse başlayalım: