BÖĞÜRTLEN KIŞI (BLACKBERRY WINTER) by SARAH JIO | KONUŞAN KİTAPLAR ile KİTAP GÜNLERİ


Üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Kitap Günleri'mizden herkese bir merhaba :) Daha öncesinde sizlerle yine, çok sevdiğimiz yazarımızın ikinci kitabı Yağmur Sonrası kitabı için Kitap Günleri'nde buluşmuştuk. Bu sefer de ülkemizde Arkadya Yayınları sayesinde en son çıkan kitabı Böğürtlen Kışı'nı tanıtmak amacıyla buluştuk! :D

Kitap Günleri'miz bugün çok hoş bir süprizle başladı. Süprizimiz, hediye edeceğimiz kitapların imzalı olması! Yanlış okumadınız, evet, iki kişiye imzalı hediye edeceğiz kitabımızı ;) Yalnız bu sefer 2 farklı yolla, kitaplarımızdan birini bugünkü başlayan rafflecopter çekilişiyle ve diğerinini ise facebook sayfamızdan yarın başlayacak bir çekilişle vereceğiz :) Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız...

Ve sizlerle turumuza ait rafflecopterı paylaşmadan önce isterseniz yazarımızın kitaplarına daha önce yaptığım etkinlikleri paylaşayım :) Yazıların üstüne tıklayarak postlara ulaşabilirsiniz...


Ve unutmadan, yarın sizlerle kitabımızın ön okumasını paylaşacağım. Yani beni takip etmeye devam edin... ;) Ve herkese bol şans! :)

a Rafflecopter giveaway

3. GÜN | YIKILAN KRALLIKLAR (FALLING KINGDOMS) by MORGAN RHODES | ANA KARAKTERLERİMİZİ TANIYALIM


Evet, turumuzun üçüncü gününde de sizlerleyim ve herkese tekrar merhabalar :)

Turumuzun üçüncü gününde sizlere yarınki yorumumdan önce ana karakterlerimizi kısa bilgilerle tanıtacağım :) Tabi öncesinde sizlerle tur takvimimizi ve en sonda da çekilişimizi paylaşacağım ;) Unutmadan kitabımızın ön okumasına ve trailerına ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli :)


Tur Takvimi:

26.10.2013

Alıntılar: Yorum Cadısı

Ana Karakterlerimizi Tanıyalım: Kördüğüm Hayaller
Peki öyleyse hazırsanız başlıyoruz:

2. GÜN | YIKILAN KRALLIKLAR (FALLING KINGDOMS) by MORGAN RHODES | ÖN OKUMA ve TRAILER


Turumuzun ikinci gününden merhaba :) 

Sizce de tur takvimlerimiz böyle daha güzel olmaya başlamadı mı? Şahsen ben şu son takvimlerimizle aşk yaşıyorum... ;) Tatlım, biliyorum okuyorsun ve ellerine sağlık :D

Tamam bu kadar kendi kendine konuşma yeter sanırım :) Şimdi sizlerle ön okuma ve trailer öncesinde neleri paylaşacağıma bir bakalım. Öncelikle geleneksel şekilde tur takvimimizi, daha sonra kitabımıza ait muhteşem trailerı ve hemen ardından ön okumamızı, son olarak da kitabımıza ait çekiliş için rafflecopterı paylaşacağım :)


Tur Takvimi

25.10.2013

Ön Okuma ve Trailer: Kördüğüm Hayaller

Yabancı Bloglarda Yıkılan Krallıklar: Yorum Durağım

Alıntılar: Kitaplarım ve BenBenden sonra bloglarımız gezip bugünkü turu tamamlamayı unutmayın ;) Şimdi de sıra kitabımızın trailerında ve sonrasında ön okumamızda:

3. GÜN | UMUTSUZ (HOPELESS) by COLLEEN HOOVER | YORUM


Turumuzun üçüncü gününden merhaba :)

Sizinle dün kitabımızın ön okumasını ve videosunu paylaşmıştım hatırlarsanız. (Tekrar bakmak için buraya tıklabilirsiniz...) İşte bugün de kitabımız hakkındaki yorumumu paylaşacağım :) Tabi öncesinde geleneksel tur takvimimiz ve yorumdan sonra da çekiliş rafflecopterımızı göreceğiz ;)

Herkese keyifli okumalar ve tekrardan bol şanslar...


Tur Takvimi

20.10.2013

 Alıntılar: Kitaplarım ve Ben

Süper Six Sunday: Kitap Sayfaları
Aynı adlı serinin ilk kitabı.
Bu kadın bir harika! :)

 Bazı kitaplar vardır sizi ne olursa olsun şaşırtmaz konu ne kadar ilginç olsa da, bazıları da vardır ki sizi hem konu olarak içine çeker hem de işleyişiyle birleştiğinde oldukça şaşırtır. Bu kitap da benim için öyle bir kitap oldu. Aslında kitabımız ilk başta bana bir aşk kitabı gibi görünse de derininde yatan şeyler gerçekten şaşırttı. Çünkü böyle bir hikayenin çıkmasını beklemiyorum. Neredeyse ekmek ve su gibi tükettiğim polisiye dizileri sebebiyle bu tarz konuları daha önce de ne yazık ki görmüştüm ama kitap kısmında okumak gerçekten farklıydı. Ya da belki de bu kadar farklı kılan şey yazarımızın bunu aşırıya ya da hafife kaçmadan tam dozunda bir şekilde sizi kendine hayran bırakırcasına vermesiydi. Gerçekten de hikaye daha farklı yönlere gitmeye oldukça müsait olsa da yazarımız ustalıkla nerde durmasını ve ne kadarını vermesi gerektiğini bilmiş. Bu sebeple okurken kendisine hayran kalmamak ve kitaba kapılıp soluksuz okumamak elimde değildi. Hele o sonu, tam da bundan sonrasında ne olacak diye merakta bırakırken ve hiç de biteceğini tahmin etmezken sizi şaşkınlıkta bırakıyor. Bir kez daha...

Waov, bu kadar uzun bir girişim olamamıştı sanırım daha önce :) Ama gerçekten de hakkında daha çok şey yazabilirim tereddütsüz. Ama burda duruyorum, çünkü biraz da kitabımızın konusundan bahsetmek istiyorum:

2. GÜN | UMUTSUZ (HOPELESS) by COLLEEN HOOVER | ÖN OKUMA ve TRAILER


Afişi yerim, o gife aşık olurum ben <3 Bayılmayacağım, önce post sonra bayılmak!

Kabalığım için özür dilerim ve turumuzun ikinci günündn hepinize merhaba :) Sizce de tur afişimize böylesine bakmakta haklı değil miyim? Çok gazel ya *.* Kuzu ellerine sağlık :)

Evet, turumuza geçersek... Bugün sizlerle önce tur takvimimizi daha sonra kitabımızın trailer ve ön okumasını, son olaraksa kitabımızın çekilişini paylaşacağım. Keyifli turlar ve okumalar şimdiden, ayrıca çekiliş için de bol şans! :)


Tur Takvimi

19.10.2013

Alıntılar: Yorum Durağım

Ön Okuma ve Trailer: Kördüğüm Hayaller
Takvimizi gördükten sonra şimdi de sıra önce kitabımızın trailerı daha sonrasında ise ön okuması var. Öyleyse başlayalım:

TANITIMLAR VE ÖN OKUMALAR: Volume 7


Herkese güzel bir cumartesi gününden merhaba :)

Uzun süredir aklımda olan ama bir türlü yapamadığım kitap alışverişini nihayet dün gerçekleştirebildim. Dün gerçekleştirdiğim alışverişten 4 kitap aldım, diğerleri ise daha önce aldım, hediye edildi ya da geldi :) 

Sözü uzatmadan hemen kitaplarımıza bakalım biz ;)

4. GÜN | KIR ÇİÇEĞİ TEPESİ (WILDFLOWER HILL) by KIMBERLEY FREEMAN | YORUM


Herkese hayırlı pazarlar :) 

Sizlerle kitabımızın ön okumasını cuma günü burada (tıktık*) paylaşmıştım. Şimdi de sıra yorumumuzda...

Ne yazık ki dün elimde olmayan sebeplerden yayına giremedim :( Ama biricik Damla'm sağolsun benimle gün değiştirdi ve ben de sizlerle bugün buluştum. Thanks honey ;) 

Evet, günah çıkardığıma göre gelelim bugünün programına :D Programımız öncelikle tur takvimi, daha sonra kitabımızın yorumu ve son olarak da çekilişe katılmanız için rafflecopter'ı paylaşmamdan oluşuyor :) Herkese şimdiden iyi tatiller ve hayırlı bayramlar :)


Tur Takvimi

13.10.2013

My Dream Cast: Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi

Yorum:  Kördüğüm Hayaller

Yorum: Kitaplarım ve Ben

Yorum: Kitap Aşığı


Bir dakika, kitabımızın bir devamı var öyle değil mi? Yani bunu açığa kavuşturalım şimdi. Birisi bana devamı olduğunu söylemeli hemen! Çünkü gayet güzel bir şekilde bitti ve türüne göre devamı gelmeyecek ama... ama... bir ihtimal vardır değil mi? Damn! Kitabımız gerçekten sürükleyici ve neler olacağı konusunda kendisini hızla okutuyordu ve bitmesi gereken yerde bitti. Ama ben yine de daha sonrasında neler olduğunu çok çok merak ediyorum. sonuçta kafamda bir sürü soru işaretleri kaldı ve ben meraklı bir insanım. Neyse, tamam, sakinleşiyorum ve hep beraber kitabımızın yorumuna başlıyoruz:

2. GÜN | KIR ÇİÇEĞİ TEPESİ (WILDFLOWER HILL) by KIMBERLEY FREEMAN | ÖN OKUMA


Herkese iyi akşamlar! :)

Turumuzun ikinci gününe hoşgeldiniz. Bugün sizlerle birkaç turdur özlediğim ön okuma çalışmasını paylaşacağım. Ama öncesinde her zaman olduğu gibi tur takvimi, daha sonra ön okumamızı, en son olarak da çekilişimizi göreceğiz ;)

Takvimimize geçmeden, yarın da kitap hakkındaki yorumumu paylacağımı söylemek istiyorum. Yani benden kopmayın ;)


Tur Takvimi

11.10.2013


Alıntılar: Yorum DurağımTur takvimimizi gördükten sonra sırada ön okumamız var:

İÇİNDE AŞK SAKLI (WHITNEY, MY LOVE) by JUDITH McNAUGHT


Tanıtım:

People dergisinin Yüreğin Kraliçesi adını verdiği,
New York Timesın bir numaralı yazarı Judith McNaught, okurlarıyla yeniden buluşuyor.
Beklenen romanı İçinde Aşk Saklı yazarın müthiş kariyerine başlangıç eseri…

Whitneyin yanına uzandı Clayton. Başparmağıyla Whitneyin yanağına dokundu ve genç kadının elmacık kemiğinin nazik kıvrımını parmak ucunda hissetti. Clayton bu kadının ruhuna, tazeliğine tapıyordu adeta; Whitneyin tutkusu iç yakıcı ve tahrik ediciydi…

Bunu düşündüğünde bile Clayton iliklerine yayılan keskin bir acı hissediyordu. Bu kadın tıpkı onun umduğu gibi, hatta umduğundan da öte bir yaratıktı; inatçıydı, tatlıydı, şehvetliydi, küstahtı ve zekiydi… Heyecan verici bütün zıtlıkları içinde barındıran bir hazineydi. Claytonın hazinesiydi!


Sanırım hist. romance diyarına giriyorum :D
Ve evet, yine Küçük Kız -.-

Blogun ilk hist. romance yorumu değil belki ama kesinlikle bana hist. okuduğumu hissettiren ve devamı için beni heyecanlandıran bir kitabın ilk yorumu diyebilirim :) Aslında benim için bir çok ilki bayındırıyor. Bunlardan en önemlisi sanırım ilk Judith romanım olması :D Tamam, kızmayın ya da dövmeyin! Ne yapayım, bu konuda tecrübesiz ve daha önce okuduğum bir kaç kitap nedeniyle de isteksizdim ama Küçük Kız'n yanında durup da hist. okumamak ne mümkün! O.O Tişekkürler tatlım, sayende muhteşem bir hikaye okudum. Her ne kadar 'ağla ağla öl' durumunda olsam da -.-

Aslında kitabımızı okuyalı çok oldu ama yorum yeni geliyor. Çünkü hist. romance okuru olmadığım, tür konusunda yazacak kadar iyi olmadığımı düşündüğüm ve kitabı çok sevdiğim için yazmayacaktım. Ama Küçük Kız yazmam gerektiğini söyleyince ben de bir yerden başlamam gerek dedim :) Malum, bundan sonra hist. romance dünyasından kurtuluşum olmayacak ve onlara da yorum yazmak isteyeceğim ;) Lafı uzatmıyım, ne de olsa kısa yazan biri değilim. O nedenle biraz da kitabımıza bakalım :D

Kitabın muhteşem olduğunu ve bayıldığımı söylememe gerek var mı bilmiyorum. Zira kitabı okuyup beğenmeyenin çıkacağını sanmıyorum. Ama benim gibi sinirden kuduranlar ve Clayton'a küsenler de azdır heralde :D Ahh, kadın muhteşem bir kurgu, karakter ve kitap yazmış kesinlikle! Elime aldığımda bir hist. romance bu kadar kalın olabilir mi demiştim ve okurken de ne yazacak bu kadar uzun ya da daha ne yazabilir diye çok düşündüm. Ama ne zaman kitap su gibi akıp bitti, işte o zaman aslında kitabın hiç de uzun değil aksine ne kadar kısa olduğunu anladım. Ve hissettiğim duygular sadece bunlar değildi tabi ki. Ama onlara da isterseniz biraz kitabımızın konusundan  bahsettikten sonra bakalım ;)

4. GÜN | FOSFORLU CEVRİYE by SUAT DERVİŞ | ALINTILAR


Herkese Foforlu Cevriye blog turumuzun 4. ve son gününden merhabalar :)

Bu son günde sizlerle öncelikle bugünkü takvimimizi, daha sonra kitabımıza dair alıntılar ve son olarak da çekiliş için rafflecopter'ı paylaşacağım :D


Tur Takvimi:

05.10.2013

Selim İleri ile Suat Derviş Söyleşisi: Tuğçe'nin Kitaplığı  

Yorum: Yorum Durağım

Kadim Büyülerde Fosforlu Cevriye: Kitapların Tatlı Cadısı  

Alıntı: Kördüğüm Hayaller


Tur takvimimizi de görükten sonra sıra alıntılarımızda:

YIKILAN KRALLIKLAR (FALLING KINGDOMS) by MORGAN RHODES | KAPAK TANITIM (COVER REVEAL)


Herkese merhabalar! :)

Bugün size ikinci süprizimi gerçekleştirip yakında Konuşan Kitaplar ile Blog Turu olarak turunu yapacağımız ve DEX Kitap'tan çıkacak olan, hepimizin merakla beklediği "Yıkılan Krallıklar" kitabının kapak tanıtımını ve konusunu paylaşacağım.  Açıkçası ben kapağa bayıldım, aşık oldum <3 Ve konusu sağolsun daha da meraklandım ;) Eminim siz de benim gibi düşüneceksiniz :)

Öyleyse kapağımıza ve konumuza bakalım:

FOSFORLU CEVRİYE by SUAT DERVİŞ | KONUŞAN KİTAPLAR ile BLOG TURU


Herkese iyi akşamlar :)

Konuşan Kitaplar olarak hiç boş durmuyoruz :D Yeni ve bizim için özel bir anlamı olan turumuzla devam ediyoruz ;) 

Sizlerle önce turumuzun takvimini, daha sonra da bu turla birlikte gerçekleştirdiğimiz süprizimizi paylaşacağız! Ama öncesinde tur takvimi ;)


02.10.2013

Kitap Tanıtımı: Maria Puder Ölmedi

Yazar Tanıtımı: Yorum Cadısı

Atilla Dorsay'dan Suat Derviş: Kitap TelvesiŞimdi de gelelim o güzel süprizimize:

HADES'İN EVİ (HOUSE of HADES) by RICK RIORDAN | KAPAK TANITIM (COVER REVEAL)

Evvvettt, milyonlarca kişi olarak eminim hepimiz bu anı bekliyorduk. Ve sonunda beklenen an geldi! *.* 

Karşılarınızda 200.000 adet olan ve alındığı gibi tüketilip hemen yenisi istenecek ama bir yıl daha beklemek zorunda kalınacak Olimpos Kahramanları Serisi'nin #4'üncü kitabı Hades'in Evi ve arka kapak yazısı: