CEHENNNEM TAŞI (AFTERLIGHT) by ELLE JASPER
Tanıtım:
Geceden Korkmamızın Bir Nedeni Var...
Savannah'nın en alışılmadık dövme sanatçısı, Riley Poe için yeraltı dünyası bir hayli tanıdık. Çünkü her gün o uçurumun tam kenarında yaşıyor ve çalışıyor. Şimdi ise neredeyse aşağı atlamak üzere.
Riley, erkek kardeşi yüzlerce yıllık günahkâr bir vampir tarikatı tarafından ele geçirildiğinde gölgeler ve kandan bir dünya ile orada var olanları keşfeder.
İşbirlikçisi ise Eli Dupre adında yakışıklı bir vampirdir. Eli Riley'nin güzelliğinden de en az onun eşsiz kanı kadar etkilenmiştir. Daha da kötüsü Riley'nin kanını çekici bulan sadece Eli değil, başkaları da var.
Riley, erkek kardeşini mutlak ölümsüzlükten kurtarmak için hayal bile edemeyeceği tehlikelerle, kana susamış acımasız düşmanlarla, sonu gelmeyen ve karşısına çıkan herşeyi silip süperen şeytani bir açlıkla yüzleşmek zorunda.


Kara Mürekkep Günceleri serisi birinci kitaptır.
Spoiler barındırabilir!
Üstünde yazmasa da yetişkin içeriklidir.

Kitap bittiğinde resmen havalara uçtum. Ama nedeni sevinç değildi. Kitap benim için tam bir hayalkırıklığı oldu, bitmesi için okudukça bitmedi. Durumum koştukça uzayan bir koridordaki kız gibiydi. Nihayet bitti de kurtuldum.

Şimdi niye en başlarda şevkle okurken böyle bir duruma geldiğimi paylaşayım sizinle.

YENİ KİTAPLAR: SÜPRİZ BİR KARGO

Evet, tam da okuduğum kitabı bitirmiş ve hayal kırıklığı yaşarken o da ne! Birden kargocu göründü ve kargoya birlikte bir mutluluk getirdi.

GİTTİM GÖRDÜM: İLK TÜYAP MACERA’MEvet, sonunda evime ve bilgisayarıma kavuştum. Şimdi size gecikmiş de olsa bir tüyap yazısı geliyor ;)

FIRTINADAN SONRA (AFTER the STORM) by MİNA HEPSEN
Tanıtım:
Tehlikeli sularda sıra dışı bir aşk…
Nell geleceği görme yeteneğine sahip, güzel bir genç kızdır. Önce annesinin sonra da babasının ölümüne neden olan laneti ve acıyı unutmak, hayatının hedefi haline gelmiştir.
Bir gemi yolculuğunda Mikhail Belanov ve ailesiyle tanışır.
Genç kızın geleceği görme yeteneği bu yeni dostlarının hayatını kurtaracaktır. Ancak artık kendisi de tehlikededir. Çünkü acımasız vampirler onu da ölüm listesine dahil etmişlerdir.
Mina Hepsen’in hayal gücünü ortaya koyduğu bu romantik hikâye okuruna aynı zamanda gerilim dolu dakikalar da vaat ediyor.


 Tarihi vampirler serisinin 3. Romanıdır.
 Spoiler barındırabilir!

Vay bea! Ne kitaptı ama. Kitabın başı umut vadetmişti, ortaları ise elimden bırakma isteği uyandırdı ama sonlarına doğru gözlerim öyle bir açıldı ki anlatamam. Sonuç, okuduğuma kesinlikle değdi. Okurken her ne kadar “kesin lanetlendim, üst üste bu kadar sinir edecek kitap mı gelir, kafamda yakında yolacak saç kalyamacak” dediysem de ilerleyince ve sonra yaklaşınca öyle bir çoştu ki neye uğradığımı şaşırmayı bırak neye kızdığımı bile unuttum. Sanırım serinin son romanı ve final güzel bitti. Bir öncekinde istediğim bu kısmet dedim, oldu valla hem de bol bol. Neyse, bu kadar gevezelikten sonra gelelim konusuna:

EFLATUN ŞAFAĞIN KOKUSU (VIOLET DAWN) by MİNA HEPSEN
Tanıtım:
Violet sirkte keman çalıp dans ederek hayatını kazanan, kör genç bir kızdır.
Ama koku alma duyusu öylesine gelişmiştir ki insanları, nesneleri ve hayvanları sadece kokularından hiç yanılmadan ayırt edebilir.
Çingeneler tarafından büyütülen Violet’ın tek amacı babasının katili olduğunu düşündüğü vampiri, İsmail’i bulup intikam almaktır.
İsmail’i bulmak için geldiği Londra’da vampirlerin lideri Patrick James Bruce’a âşık olur. Violet kokusundan Patrick’in kan içici olduğunu anlar ama yine de ona karşı koyamaz.
İsmail ile Patrick’in yakın arkadaş olduklarını öğrendiğinde Violet’ın bir karar vermesi gerekecektir.
Aşk mı, intikam mı?

Tarihi vampirler serisinin 2. Kitabıdır.
“Kan Kırmızısı Ayın Altında” kitabının devamıdır.
Unutmadan spoiler içerebilir!

Arkadaş nedir benim bu çektiğim. Üst üste bir insana saç baş yolduran kitaplar mı denk gelir? Tamam, sakinim ve başlıyorum.

KARANLIĞIN ELLİ TONU (FIFTY SHADES of DARKER) by E.L. JAMES
Tanıtım:
Ruhu yaralı genç girişimci Christian Grey'in karanlık sırlarının yıldırdığı Anastasia Steele, ilişkilerine son noktayı koyup bir yayınevinde çalışmaya başlar.
Ama Grey'e duyduğu karşı konulmaz çekim hâlâ etkisini sürdürmektedir. Grey yeni bir teklifle gelince ona karşı koyamaz. Nihayet her şey daha iyiye gidiyor gibi göründüğü sırada birden geçmişin hayaletleri ortaya çıkar. Anastasia, sorunlu, hırslı ve talepkâr Elli Ton'un sinir bozucu geçmişi hakkında, tahminlerinin çok ötesinde şeyler öğrenir ve ilişkileri bir kez daha tehdit altına girer.
Grey içindeki şeytanlarla savaşırken, Ana da hayatının en önemli seçimini yapmak zorunda kalır.
Ve bu kararı tek başına vermelidir... 

Ait olduğu üçlemenin ikinci kitabıdır.

Spoiler içerebilir dikkat!

 En önemlisi, yetişkin kitabıdır!!


Dumanım tütüyor…. Keşke diğer kitabı da çıkmış olsaydı da elimin altında hemen devam etseydim. Birkaç gün nasıl bekleyeceğim şimdi.

Evet, bu kitabı ilk kitaba göre daha sevilesi, güzel, romantik, komik ve daha keyif verici buldum. İlk kitapta saçımı başımı yolmuştum. Bunda yapmadım demiyorum ama daha azdı. Ana ile Christian arasında yaşananlar öyle güzeldi ki sinirlenecek ne vardı. Elena denen sokak faisesi kılıklı uyuz dışında :S

Şimdi ayrıldıktan sonra neler oldu bir bakalım.

CATCH MY BREATH by KELLY CLARKSON

Bu kadını kesinlikle seviyorum ya. Sabahtan beri bıkmadan dinliyorum. Aslında ilk dinlediğimde o kadar da dikkatimi çekmedi. Hatta "önceki şarkılardan sonra bunu mu çıkardı çıkara çıkara" dedim. Erken konuşmamak gerekirmiş. Dinledikçe önce hoşuma gitti sonra baktım ben de eşlik ediyorum. Şu an da bile hala dinliyorum =)

Demek istediğim, gözlerim "Karanlığın Elli Tonu"nda kulaklarım ise Kelly'de ve

DEITY (COVENANT #3) by JENNIFER L. ARMENTROUT

 Melez Sözleşmeleri Serisi 3. kitabıdır!

Evet, aslında çıkalı biraz oldu, şimdi aklıma gelmişken ve benim gibi merakla bekleyenler varsa size biraz konusundan bahsetmek ve kapağını paylaşmak istiyorum.

"Tarih tekrar ediyor ve işler son seferinde iyi gitmedi" ile başlıyor kapak arkası ve böylece bize, karakterlerimizin başlarının yine beladan kurtulmayacağını haber veriyor. Üstelik kızımızın doğum günü diye bir derdi var ve Uyanınca neler olacak biz de o da bilmiyor. Ahhh, Aiden denen kasıntıyı da unutmamak gerek -evet, ben sevemedim bu çocuğu ya, tamam eri bit de ne bileyim uyuşamadık. Alın sizin olsun, benim Seth'm var- Aiden derken bir sevimsizler de aklıma geldi: Apollyon'lar... Yani ne kızımıza, dolayısıyla yahşu Seth'me (Seth'mize değil dikkat!) huzur yok. Sanki önceden çok varmış gibi. Neredeyse gözükmeyen ama varlıklarıyla asla huzur buldurmayan Tanrıları unutuyordum. "Leave us alone!" dedim ve rahatladım. Umarım bir an önce çıkar da okuyabiliriz. Son sözünü paylaşmadan olmaz:

"Eğer aşk gerçekten kaderden büyükse, bunu sonunda keşfedeceksiniz..."

Goodreads'da bir çok kişinin kitabı çok beğendiğini söylemedim mi ya da "Team Seth" diye gezdiklerini. Aslında bunu duydukça kıskansam mı sevinsem mi bilemedim sankim?

Neyse, sözün kısası Dex, duy sesimizi!!!!

6 Kasım'da çıktı.

KIZ KARDEŞİN HEDİYESİ (A SISTER’S GIFT) by GISELLE GREEN


Tanıtım:
İKİ KIZ KARDEŞ… EN İYİ ARKADAŞ… EN AZILI DÜŞMAN…
Kendi kanınızdan ve canınızdan birisi için yapamayacağınız bir şey var mı?
Hollie Hudson’la kocası Richard bir bebek sahibi olabilme umutlarını hızla yitiriyorlar. Hollie, rüyalarından vazgeçemez ve son çaresine başvurur, dik başlı kız kardeşi. Scarlett daha içine kapanık olan ablasının tam tersidir, fakat ablasının can attığı mucizeyi gerçekleştirebilecek kişidir.
Scarlett, her şeyini kendisini neredeyse tek başına büyüten ablası Hollie’ye borçlu olduğunu bilmektedir fakat bir de gizli bir nedeni vardır.
Bu arada umudu gittikçe azalan Hollie, hayatını etkileyecek bir karar vermekle yüz yüze kalır.

Baştan söylüyorum bak, spoiler içerir!
Ah Hollie vah Hollie, sana ne desem az. Orada olsaydım da keşke bir şey bilmez o beyinsizlerin arasında böyle hırpalanmasaydın. Sana üzüldüğüm kadar, sana sinirlendiğim kadar hocalarıma sinirlenmedim. Neyse sonunda dersini aldın ve güçlü olmaya başlıyorsun ya artık, bu da beni bir nebze rahatlattı.

KİTAP HABERİ: BİR YUMAK AŞK VE SERİ HAKKINDA KISA BİLGİ

 Chicks With Sticks serisinin 3. kitabıdır!

Evet, ilk kitabını "Kördüğüm" adıyla tanıdığımız, Heidi Betts tarafından yazılan bu güzel seri ne yazık ki bitiyor. 

Ephesus yayınları kapağın taslak çalışmasını yayınladı ve benim olddukça hoşuma gitti. Gerek renklerin uyumu ve diğer iki kitabın kapak formatında olması gerek ayracının olması ve daha önemlisi çok bekletilmemiz sebebiyle şu an mutluluktan uçuyorum. 

ANİME: LA STORIA DELLA ARCANA FAMIGLIA

Kategorileri:
Aksiyon, romantik, komedi, süper güç ve biraz da fantastik

Konusu:
Regalo adlı küçük bir adanın güvenliği "Arcana Famiglia" denilen bir organizasyon tarafından sağlanmaktadır. Bu organizasyonun her bir üyesinin farklı bir tür gücü vardır.
Organizasyonun başı olan "Baba" 59. doğum gününde artık başkanlığı bırakacağını, yeni başkanın ise organizasyon üyeleri arasında yapılacak turnuvayı kazanan kişinin olacağını açıklar. Baba, aynı zamanda turnuvayı kazanan kişiyle Felicita adlı ve organizasyonun bir üyesi olan kızıyla evlendireceğini söyler.
Kendi iradesiyle hareket etmek isteyen Felicita ise babasının söylediklerine karşı çıkar. Arkadaşları Liberta ve Nova da bu durumdan rahatsızdır. Fakat karara karşı gelemezler. Bu durumda Felicita'nın özgürlüğünü kazanması için turnuvayı bu üç arkadaştan birinin kazanması gerekmektedir.

ZEHİR USTASI (POISON STUDY) by MARIA V. SNYDER
Tanıtım:
Celladına âşık olsan, hapisten kaçar mıydın?
Hızlı bir ölüm mü isterdin, yoksa yavaş yavaş öldüren bir zehir mi içerdin?
Yelena idam edilmek üzereyken sıradışı bir teklif alır: Ixia'nın yeni komutanı Ambrose'un çeşnicisi olmayı kabul ederse, hapisten kurtulup en güzel yemekleri yiyecek ve sarayda yaşayacaktır. Ama komutanın en güvendiği adamı Valek, Yelena'ya Kelebek Tozu adında bir zehir içirir. Böylece Yelena Valek'ten her gün panzehir almak zorunda kalır yoksa onu acılı bir son beklemektedir. Kaçsa da, kalsan da ölüm hep arkasındadır.
Yelena her gün zehir konusunda eğitimler alır ve giderek uzmanlaşır; sarayda dostlar bile edinmeye başlamıştır. Fakat bu kez de yetimhanedeki korkunç geçmişi Yelena'nın peşini bırakmaz. Çok geçmeden, yeni askeri yönetime isyan edip eski krallığı savunan isyancılar ve görüldüğü yerde vurulması emredilen büyücüler de, Yelena'nın düşmanları arasına katılır.
Zehir Ustası, Maria Snyder'ın sürükleyici, özgün ve ayrıntılarıyla büyüleyen fantastik üçlemesinin ilk kitabı.Study serisi birinci kitabıdır.

Arkadaş, bu kızın başı hiç dertten kurtulmuyor ama benim de Valek’m ve Güç İkizler’m olacaksa Yelena yerine beni alabilirsiniz!

Kitabı bitirmek için sabırsızlanırken şimdi keşke yavaş okusaydım diyorum. Ama olaylar, kitap, dili ve çevirisi o kadar okunasıydı ki okudukça okuyasım geldi ve bitti. Şimdi de ikinci kitabı okumak için can atıyorum. Ne yazık ki ikinci kitabı henüz çıkmadığı için de ben de böyle hasretle bekliyorum.

HEDİYEME KAVUŞTUM!Ne hediyesi dediğinizi duyar gibiyim –demiyorsanız da yüzüme vurmayın. Hediye, daha önce hani bayram zamanında Optimum Kitap'ın yaptığı yarışma sonucu kazandığım bir kitap. Adı “Kız Kardeşin Hediyesi”. Kitabın yazarı “Giselle Green” ve çevirmeni “Bahadır Metin”dir.


Konusuna gelecek olursak:
Iki Kiz Kardeş… En Iyi Arkadaş… En Azili Düşman…
Kendi kanınızdan ve canınızdan birisi için yapamayacağınız bir şey var mı?
Hollie Hudson'la kocası Richard bir bebek sahibi olabilme umutlarını hızla yitiriyorlar.
Hollie, rüyalarından vazgeçemez ve son çaresine başvurur, dik başlı kız kardeşi. Scarlett daha içine kapanık olan ablasının tam tersidir, fakat ablasının can attığı mucizeyi gerçekleştirebilecek kişidir.
Scarlett, her şeyini kendisini neredeyse tek başına büyüten ablası Hollie'ye borçlu olduğunu bilmektedir fakat bir de gizli bir nedeni vardır.
Bu arada umudu gittikçe azalan Hollie, hayatını etkileyecek bir karar vermekle yüz yüze kalır.


Blog başladığından beri ilk hediye kitabım da gelmiş oldu. Ayrıca yanında gönderilen ayraç hoşuma gitti. Bir sürü, tomarla ve hala bana yetmediğini düşüneceğim kadar ayracım var ama yenileri gelince de çocuk gibi seviniyorum :)

Şimdi benim kitap hakkındaki ilk izlenimime gelecek olursak. Genelde fantastik ve macera tarzı okurum. Ya da polisiye ve aksiyon. Bu tipte çoooook uzun zamandır okumuyordum. Aslında çeşitlilik iyidir. Her tarz kitap denenmelidir. Kitabın konusu ise farklı geldi. Beğeneceğimi umuyorum.
Teşekkürler Optimum Kitap :)

Elimde okuduğum bir kitap olduğundan bu kitap elimdeki kitaptan sonra okunacaktır.
Sevgilerle.

YÜZ BİN KRALLIK (THE HUNDRED THOUSAND KINGDOM) by N.K. JEMISIN 

Tanıtım:

Ya iki ruhun olduğunu keşfetseydin?
Tanrılar ve faniler, güç ve aşk, ölüm ve intikam.
Yeine, Kuzey Tepeleri’ndeki vahşi Darr halkının reisi. Annesi, hanedanın merkezi Göksaray’a çağırıldıktan sonra gizemli bir şekilde öldü. Yeine’in matemi sürerken tüm evreni yöneten büyükbabası Kral Dekarta, Yeine’i vârisi ilan etti. Ama Yüz Bin Krallık’ın hükümdarı olabilmek hiç de kolay değil. Yeine kendini Tanrılar ve büyülerle dolu zorlu bir mücadelenin içinde buldu.
Yeine’in tek istediği annesini kimin öldürdüğünü bulmak ve intikamını almak. Bunun için de Göksel Üçlü’nün neden savaştığını çözmesi gerekiyor. Karanlık Tanrı Nahadoth, Aydınlık Tanrı Itempas ve Alacakaranlık Tanrısı Enefa ona bu savaşta hem yardımcı hem de rakip olacak, Yeine Tanrılara bile güvenmemeyi öğrenecek ve aşk, onu hiç beklemediği bir anda kıskıvrak yakalayacak.

Miras üçlemesi serisinin ilk kitabıdır!

Kitap kesinlikle muhteşemdi. Açıkçası okurken olayların böyle gelişip, kendini bana bu kadar sevdireceğini ve benim de onu bu kadar beğeneceğimi çok beklemiyordum. Tamam, başkalarından yorumları okumuştum ama ne bileyim. Sandım ki “vay be, müthişti arkadaş! Neyse hadi diğer kitaba geçeyim artık” tarzında diyeceğim. Tabi ki de böyle demedim, bitince bir boşluğa düştüm. Keşke elimin altında devamı olsa da okusam dedim.